Ustawa o cenach węgla trafiła do uzgodnień

15 czerwiec 2022
Do uzgodnień trafił właśnie projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw.

Projekt ustawy chyba jeszcze nie jest gotowy, względnie osoba wprowadzająca dane do systemu rządowego już w drodze na Boże Ciało, bo nie ma żadnych treści pod projektem.

Na szczęście wiemy o czym ma być w projekcie ustawy, bo w wykazie prac Rady Ministrów mamy projekt zgłoszony, zresztą medialnie również o tym temacie głośno.

Link do wykazu prac RM znajdą Państwo tutaj: https://www.gov.pl/web/premier/projekt-ustawy-o-szczegolnych-rozwiazaniach-sluzacych-ochronie-odbiorcow-niektorych-paliw-stalych-w-zwiazku-z-sytuacja-na-rynku-tych-paliw2 .

Za informacją Rady Ministrów inicjatywa jest prezentowana jako "działania zmierzające do wsparcia odbiorców indywidualnych poprzez premiowanie sprzedaży węgla po cenie odpowiadającej średniej cenie z ostatniego roku spowoduje powstrzymanie nieuzasadnionego wzrostu cen sprzedawanego węgla, zarówno poprzez czasowe wyhamowanie popytu wynikającego z obawy przed dalszym wzrostem cen, jak również poprzez zapewnienie konkurencyjnej ceny na rynku.
Wobec powyższego projekt wprowadza system rekompensat, którego beneficjentami będą gospodarstwa domowe. Rekompensata będzie obniżała cenę węgla kupowanego przez gospodarstwa domowe i będzie wypłacana sprzedawcy węgla w przypadku gdy będzie on sprzedawał węgiel po cenie określonej w ustawie."

Link do projektu ustawy znajdą Państwo tutaj: https://legislacja.gov.pl/projekt/12360855 .

Projekt ustawy już w Sejmie, oto link dla Państwa: https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/druk.xsp?nr=2354 .


Zadaj pytanie

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Kancelarię Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski z siedzibą w Warszawie przy ul. Serockiej 3/9 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi droą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.
Kancelaria Doradcy Podatkowego Jacek Arciszewski
ul. Serocka 9/3
04-333 Warszawa
biuro@akcyzadoradca.pl
887759138
Cookies
Projekt i wykonanie BerMar multimedia

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.