Składy VAT a wyroby akcyzowe...

14 marzec 2023
W dzisiejszej Gazecie Prawnej warto pochylić się nad publikacją zatytułowaną "resort finansów zaproponował kolejne uproszczenie VAT"...

W artykule mowa jest o ciekawej propozycji Ministerstwa Finansów...

Resort rozważa wprowadzenie do krajowego porządku prawnego składów VAT...

Na razie oczywiście mówimy o koncepcji, którą Ministerstwo Finansów przekazało pod publiczną dyskusję....

Z terminem na wniesienie uwag do propozycji do dnia 3 kwietnia 2023 r.......

Link do konsultacji znajdą Państwo tutaj: https://www.gov.pl/web/finanse/konsultacje-w-sprawie-wdrozenia-instytucji-skladu-vat .

W artykule poza istotą propozycji Ministerstwa znajdą Państwo również pierwsze uwagi do materiału, wskazujące, co warto uwzględnić projektując nowe przepisy, dla dobra nowych rozwiązań i ich faktycznej użyteczności dla podatników...

W artykule również o wyrobach akcyzowych w kontekście nowych rozwiązań...

Wyrobach akcyzowych, których z góry nie powinno się wykluczać z nowego rozwiązania, tym bardziej, że tak jak skład celny ma być fundamentem nowej instytucji VAT-owskiej, można postawić kolejne pytanie, czy w przypadku niektórych wyrobów i w pewnym zakresie roli takiej nie mógłby odegrać skład podatkowy?

Zachęcam do lektury artykułu i składania uwag do ministerialnej inicjatywy....

Zadaj pytanie

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Kancelarię Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski z siedzibą w Warszawie przy ul. Serockiej 3/9 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi droą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.
Kancelaria Doradcy Podatkowego Jacek Arciszewski
ul. Serocka 9/3
04-333 Warszawa
biuro@akcyzadoradca.pl
887759138
Cookies
Projekt i wykonanie BerMar multimedia

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.