O ewidencji akcyzowej i konferencji

18 marzec 2022
Mój artykuł o formach ewidencji akcyzowych mogą Państwo znaleźć na www.legalis.pl Wydawnictwa C.H. Beck.

Na dzisiaj artykuł ma szansę zachować aktualność do końca bieżącego roku, kiedy papier, ciągle może być alternatywą dla elektronicznej formy ewidencji.

Nigdy nie wiadomo, co będzie w przyszłym roku, ale tak to wygląda na teraz...

Już pomijam to, że wprowadzenie elektronicznego dokumentu dostawy powinno skutkować wyrugowaniem obowiązków SENT zawsze tam, gdzie wysyłający wyroby akcyzowe za e-DD i odbierający takie wyroby jest równocześnie podmiotem wysyłającym oraz podmiotem odbierającym w rozumieniu ustawy SENT... to dublowanie obowiązków ciągle podkreślam, choć słyszalność zerowa, niestety...

Ale dlaczego podmioty zużywające, pod pojęciem których nie doszukujmy się proszę finalnych nabywców gazowych i finalnych nabywców węglowych, muszą prowadzić ciągle ewidencję akcyzową, kiedy praktycznie wszystkie dane z ewidencji są zaszyte w e-DD, tego nie pojmuję?

Przecież dla daty zużycia i konkretnej ilości wyrobów akcyzowych wykorzystanych w danym dniu ewidencja to chyba za dużo?

Nie?

Zgoda, jeżeli chcemy pozostać na ostatnim miejscu w rankingu OECD na system podatkowy w zakresie podatków pośrednich, ale zakładam, że tak przecież nie jest i chcemy zmian...

Do lektury zapraszam Państwa nie tylko z tego powodu, że w 2023 r. materia może być nieaktualna....

Dodatkowo zachęcam Państwa do udziału w konferencji TRADE & CUSTOMS COMPLIANCE CONFERENCE ? III EDYCJA "NOWE PRZEPISY, POLITYKA I PRAKTYKA CELNA ? POLSKA, EUROPA, ŚWIAT" (link do konferencji: https://www.tcca.eu/konferencja ), w której będzie mnóstwo ciekawych tematów odnoszących się do kluczowych spraw dla handlu międzynarodowego... 

Zadaj pytanie

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Kancelarię Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski z siedzibą w Warszawie przy ul. Serockiej 3/9 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi droą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.
Kancelaria Doradcy Podatkowego Jacek Arciszewski
ul. Serocka 9/3
04-333 Warszawa
biuro@akcyzadoradca.pl
887759138
Cookies
Projekt i wykonanie BerMar multimedia

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.