Nowe wyroby akcyzowe już w projekcie ustawy

7 maj 2024
Do uzgodnień trafił właśnie projekt noweli akcyzowej, o którym ostatnio pisałem na podstawie danych dostępnych w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów....

Należy zatem powtórzyć, że najważniejsze zmiany w noweli akcyzowej to:

- rozszerzenie zakresu definicji wyrobów nowatorskich;

- opodatkowanie akcyzą saszetek nikotynowych oraz innych wyrobów zawierających nikotynę.

Nowe wyroby akcyzowe, choć jeszcze nie zharmonizowane na poziomie unijnym, będą mogły być produkowane zasadniczo w składzie podatkowym....

Banderole nowym wyrobom akcyzowym również nie zostały oszczędzone...

Stosownie do projektu ustawy komentowana zmiana ma wejść w życie z początkiem 2025 roku...

Stawka akcyzy na wyroby nikotynowe docelowo na poziomie 300 zł za każdy kilogram.

Ale na początek startujemy z niższych poziomów:

- w 2025 r. odpowiednio 100 zł,

- w 2026 r. odpowiednio 200 zł.

Więcej znajdą Państwo w projekcie ustawy opracowanym przez Ministra Finansów, do którego odsyłam i lekturę polecam...

Zadaj pytanie

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Kancelarię Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski z siedzibą w Warszawie przy ul. Serockiej 3/9 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi droą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.
Kancelaria Doradcy Podatkowego Jacek Arciszewski
ul. Serocka 9/3
04-333 Warszawa
biuro@akcyzadoradca.pl
887759138
Cookies
Projekt i wykonanie BerMar multimedia

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.