Nowe komunikaty związane z wywozem wyrobów akcyzowych w procedurze zawieszenia

23 styczeń 2024
13 lutego 2024 r. zacznie być stosowane rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2024/296 z dnia 9 listopada 2023 r. zmieniające rozporządzenie delegowane (UE) 2022/1636 w odniesieniu do komunikatów dotyczących wyrobów akcyzowych wywożonych w procedurze zawieszenia poboru akcyzy.

Na szczęście adresatami nowych rozwiązań są przede wszystkim administracje podatkowe/celne w krajach UE. 

Za sprawą nowego rozporządzenia pojawią się dodatkowe komunikaty w związku z potwierdzeniem danych wywozowych wyrobów akcyzowych przemieszczanych w procedurze zawieszenia.

Dalej, dzięki komentowanemu rozporządzeniu pojawi się również dokument awaryjny raportu wywozu.

Generalnie komentowane zmiany są podyktowane połączeniem unijnego systemu celnego właściwego do spraw eksportu z systemem EMCS.

Link do unijnego rozporządzenia znajdą Państwo tutaj: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=OJ:L_202400296#ntr2-L_202400296PL.000101-E0002 .

 

Zadaj pytanie

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Kancelarię Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski z siedzibą w Warszawie przy ul. Serockiej 3/9 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi droą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.
Kancelaria Doradcy Podatkowego Jacek Arciszewski
ul. Serocka 9/3
04-333 Warszawa
biuro@akcyzadoradca.pl
887759138
Cookies
Projekt i wykonanie BerMar multimedia

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.