Krótko o podwójnych obowiązkach w związku z wdrożeniem e-DD

1 luty 2022
Od dzisiaj każde przemieszczenie wyrobów akcyzowych zwolnionych ze względu na przeznaczenie, jak i wyrobów energetycznych z zerową stawką wymaga wcześniejszego wystawienia elektronicznego dokumentu dostawy.

Z pewnością jednak dzisiaj lub w najbliższych dniach będą się kończyć dostawy wyrobów w preferencji jeszcze rozpoczęte w styczniu bieżącego roku za papierowym dokumentem dostawy.

Pamiętając o występującym niejednokrotnie podwójnym obowiązku (w akcyzie i systemie SENT), mam nadzieję, że ktoś w końcu to zauważy, a przede wszystkim zlikwiduje to zbyteczne z punktu widzenia Krajowej Administracji Skarbowej obciążenie dla przedsiębiorców.

Tak samo wierzę, że jak kiedyś, w niedalekiej przyszłości, wejdzie w życie obowiązkowy system e-faktur (Krajowy System e-Faktur), to pomimo że za ten system jest odpowiedzialny inny Departament Ministerstwa Finansów, będzie się pamiętać, że e-DD dla wyrobów węglowych, wprowadzony teraz obowiązek, będzie można wygasić....

Zadaj pytanie

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Kancelarię Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski z siedzibą w Warszawie przy ul. Serockiej 3/9 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi droą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.
Kancelaria Doradcy Podatkowego Jacek Arciszewski
ul. Serocka 9/3
04-333 Warszawa
biuro@akcyzadoradca.pl
887759138
Cookies
Projekt i wykonanie BerMar multimedia

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.