Komunikacja z KAS automatyczna....

22 czerwiec 2022
Dzisiaj została opublikowana ustawa z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie niektórych ustaw w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową.

Komentowana ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw pod pozycją 1301.

Jedna za zmian omawianej ustawy dotyczy Platformy Usług Elektronicznych Służby Celnej/Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo - Celnych.

Choć Platforma PUESC od lat jest narzędziem pracy przedsiębiorców (obszary cła, akcyzy, SENT i inne tematy pokrewne), teraz oficjalnie Platforma ta zostanie zakotwiczona w ustawie jako kanał komunikacyjny pomiędzy organami Krajowej Administracji Skarbowej oraz importerami/podatnikami akcyzowymi/innymi przedsiębiorcami z obszaru zasadniczo wyrobów wrażliwych.

Nie jest to nowa Platforma, miejmy jednak nadzieję, że teraz już ustawowo umocowana jeszcze rzadziej będzie działać w trybie awaryjnym, zaś dla samych użytkowników (po obu stronach) z każdą kolejną zmianą będzie coraz bardziej intuicyjna i przyjazna.

Oczywiście zmian jest więcej, zachęcam zatem Państwa do lektury ustawy, która w życie zasadniczo wejdzie 7 lipca br.

Link do ustawy znajdą Państwo tutaj: https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2022/1301 .

Zadaj pytanie

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Kancelarię Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski z siedzibą w Warszawie przy ul. Serockiej 3/9 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi droą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.
Kancelaria Doradcy Podatkowego Jacek Arciszewski
ul. Serocka 9/3
04-333 Warszawa
biuro@akcyzadoradca.pl
887759138
Cookies
Projekt i wykonanie BerMar multimedia

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.