Gazeta Prawna o płynach do e-papierosów, nowych wyrobach akcyzowych i CEWIE

25 kwiecień 2024
Do porannej kawy polecam artykuł Gazety Prawnej "Budżet zarabia coraz więcej na liquidach. Czas na saszetki"...

A w artykule, m.in. rys historyczny nowych przepisów, dane Ministerstwa Finansów o wpływach akcyzowych od płynów i wiele innych ciekawych aspektów opodatkowania już nie takich nowych wyrobów akcyzowych oraz zapowiedzi opodatkowania akcyzą kolejnych produktów...

Dane Ministerstwa Finansów wskazują na dużą dynamikę wpływów akcyzowych od płynów, a to mogłoby oznaczać, że wprowadzenie akcyzy na płyny do e-papierosów niezależnie od tego, czy płyny zawierają nikotynę, czy też nie (różny zakresy definicyjne płynów do e-papierosów w ustawie akcyzowej na tle tej wynikającej z ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych), z bardzo wysoką stawką akcyzy na poziomie 0,55 zł za 1 ml oraz definicja płynów określona w oparciu o ich przeznaczenie do wykorzystania nie odbyło się bez komplikacji...

Artykuł gorąco polecam. Link do artykułu Państwo znajdą tutaj: https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/59472,25-kwietnia-2024/77562,Gazeta-Prawna/907661,Budzet-zarabia-coraz-wiecej-na-liquidach.-Czas-na-saszetki.html .

Jak już jesteśmy przy akcyzie i Gazecie Prawnej warto również odnotować publikację sprzed dwóch dni, stosownie do której Centralnej Ewidencji Wyrobów Akcyzowych możemy się spodziewać nie wcześniej niż na wiosnę 2025 roku....

Jak ktoś jeszcze nie czytał o CEWIE, warto również zajrzeć do tego artykułu: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/9493944,elektronizacja-akcyzy-nie-tak-szybko.html .

Zadaj pytanie

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Kancelarię Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski z siedzibą w Warszawie przy ul. Serockiej 3/9 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi droą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradztwa Podatkowego Jacek Arciszewski. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.
Kancelaria Doradcy Podatkowego Jacek Arciszewski
ul. Serocka 9/3
04-333 Warszawa
biuro@akcyzadoradca.pl
887759138
Cookies
Projekt i wykonanie BerMar multimedia

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.